
Ma Európában nagy szükség van arra, hogy a keresztények tisztában legyenek azzal, hogy kik ők a Krisztusban, és milyen áldásban részesültek Ő általa. Csak ennek tudatában tudunk ellenállni annak az ősi szellemnek, amely már az Ószövetség idején is munkálkodott, felkészítve Izrael társadalmát az asszír fogságra, és amely szellem – a próféciák szerint – a totális antikrisztusi diktatúrát is meg fogja alapozni a korszak végén.
"A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, a kinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és a kinek lábai hasonlók az ízzó fényű érczhez: Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat,és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél. De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek. Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg. Íme én ágyba vetem őt, és azokat, a kik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből. És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint. Néktek pedig azt mondom és mind a többi Thiatirabelieknek is, a kiknél nincsen e tudomány, és a kik nem ismerik a Sátán mélységeit, a mint ők nevezik: nem vetek reátok más terhet,Hanem a mi nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök. És a ki győz, és a ki mindvégig megőrzi az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányokon." (Jelenések könyve 2.18-26)
A thiatirai gyülekezet napjaink paradigmája
Ezt az igerészt a Jelenések könyvében ma paradigmaként használja fel a Szent Szellem a jövőre vonatkozóan: Thiatirában olyan események történtek, amelyek párhuzamba hozhatók napjaink eseményeivel. Arról ír az ige, hogy egy parázna nő rábeszélte a gyülekezet tagjait arra, hogy áldozzanak a császárnak, étkezzenek a bálványáldozatból, valamint szexuális erkölcstelenségeket kövessenek el, amely által megosztás keletkezett a gyülekezeten belül, végső soron pedig mindez szakadást eredményezett. Az áldozat arról szólt, hogy Isten felett ismerjék el a Római Birodalom felsőbbségét. A hatalom szintjén ezért merült fel az, hogy a keresztényeket a birodalomba integrálják.
Thiatira jelentése: Az áldozattal hozható összefüggésbe. Áldozati kaput, áldozati várost és jó illatú áldozatot is jelent.
A keresztények vonatkozásában kulcskérdés az, hogy kinek áldozzák fel magukat, ugyanis akinek feláldozzuk magunkat, az a személy fogja meghatározni az életünket is.
Mivel az ember nem független teremtmény, annak ellenére sem, hogy napjainkban a világ azt hirdeti, hogy az egyén akkor tudja megvalósítani önmagát, ha független. Valójában az ember mindig azzá válik, akinek átadja önmagát, ezért ha Krisztusnak adjuk át magunkat, olyanná leszünk, mint Ő. A világ semmit nem tud adni számunkra, Krisztus nélkül csupán egy gondterhelt életet tudunk élni, amely végső soron reménytelen halállal végződik.
Jézus Krisztust azért küldte az Atya, hogy az embereket a hiábavalóságtól megszabadítsa, és Ő általa meg tudják ismerni Istent. Jézus ma is keresi a bűnös embereket, hogy kiemelje őket a fogságból, és az Atyához vezesse őket. Ez a biztosíték az ember számára a hiábavaló élettől és a pokoltól való szabadulásra.
Napjainkban elkötelezett keresztényekre van szükség ezért, ha megismerted Istent, kötelezd el magad Őneki! így tudod megtapasztalni hosszú távon is az Ő hűségét az életben. Az elköteleződés után Isten minden keresztényt megpróbál, hiszen ki akarja tisztítani a szívünket, hogy az szent és tiszta legyen, ezáltal tudunk engedelmességben és Istennek kedves életet élni.
Hit és cselekedet
„Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.” (Jelenések könyve 2.19)
A versben négy dolgot dicsér meg az Úr: a szeretetet, a szolgálatot, a hitet és a tűrést. A szeretet mellett szükség van a Szent Szellemmel való folyamatos betöltekezésre is, amely nem egy egyszeri alkalom, hanem folyamatosnak kell lennie az életünkben. Így tud a természetünk változni, és a szeretet ezáltal tud rajtunk keresztül is kiáradni. A szolgálat nem egyenlő a munkával, mert nem lehet pénzre váltani; az egy kincs, hogy tudunk Jézusnak szolgálni, szeretetből kell végezni.
Mindenki az Úr ítélőszéke elé fog kerülni, az ítélet pedig a hit által való cselekedeteink megítéléséről szól. Nem elegendő, ha csak a hitet gyakoroljuk, mivel a cselekedeteink fogják meghatározni azt, hogy a mennyei hierarchiában hol fogjuk betölteni a pozíciónkat. A kitartás jelentéstartalma pedig az, hogy el tudjuk hordozni a nyomásokat és szenvedéseket a megpróbáltatások során.
Jézabel szelleme az Antikrisztus előfutára
Az Ószövetség egyik legnegatívabb szereplője Jézabel, aki Izraelben állami eszközökkel akarta megakadályozni azt, hogy az igaz Istent imádja a nép. A Thiatirai gyülekezetben ez a szellem már megnyilvánult, és a jövőre vonatkozóan az egyházban is meg fog nyilvánulni, hiszen ennek az előszelét már tapasztaljuk a világban. Például a gender ideológia terjesztése vagy a melegházasság legitimációjának vonatkozásában egyes államokban. Jézabel szelleme a jövőben a keresztény világba is be fog épülni, hiszen ez a szellem az Antikrisztus megjelenésére készíti fel a világot.
Nekünk keresztényeknek azonban az a feladatunk, hogy megőrizzük Pál apostol örökségét a keresztény Európában.
Nagy hangsúlyt kell helyeznünk arra, hogy az apostolok szolgálata révén létrejött kereszténység megújuljon. Európában is vissza kell térni ahhoz az evangéliumhoz, amelyet az apostolok hirdettek. Erre van szükség a kontinens számára. Ezért mi keresztények ne fogadjuk el a Biblia liberalizálását, hiszen Isten nem adott hatalmat az ember számára arra, hogy felülírja az Ő beszédét! Jézabel szelleme a keresztények figyelmét is arra akarja fordítani, hogy vegyenek részt a Bábel építésében, a globalizmus ideológiájának terjesztése és a szexuális erkölcs liberalizálása mellett. Ezen munkálkodik ez a szellem, mindezek eredményét pedig az Antikrisztusnak fogja átadni. Azonban amikor a világ egyesítéséről van szó (Isten nélkül!), az egyben azt is jelenti, hogy a bűn koncentrálódni fog. Isten ennek kiküszöbölésére hozott létre nemzetállamokat, hogy ez ne tudjon megtörténni. A jövőre vonatkozóan a világ egységesítésének van realitása, ezért kell a Messiásnak még egyszer eljönnie a földre, mert csak Ő lesz képes ezt a sötét birodalmat összezúzni. Nekünk, keresztényeknek tehát ki kell maradni Bábel építéséből és elkötelezetten kell követnünk az Urat.







